Kuidas looduses liikuda?

1. augustist hakkas kehtima uus igaüheõigus ehk reeglid, mille järgi käituda looduses eramaal.

Lähemalt »

Uus KMH direktiiv

15. mail jõustus uus keskkonnamõju
hindamise direktiiv, mille ülevõtmiseks
on riikidel aega kolm aastat.
Lähemalt »

Uus jäätmekava 2014-2020

Uus riigi jäätmekava
keskendub jäätmetekke
vähendamisele.
Lähemalt »

Ministeeriumid said ühesuguse võrgukodu

Juuni algul võtavad kõik
ministeeriumid kasutusele
sarnase ülesehituse ja
kujundusega veebilehe.

Lähemalt »

Eelinfo

Kolmapäev, 17. september

Kolmapäeval ütleb keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus avasõnad SA Erametsakeskuse aastaseminaril. Täpsem info ja ajakava: http://www.eramets.ee/seminar/

Neljapäev, 18. september

Neljapäeval, 18. septembril algusega kell 10.00 toimub Keskkonnaministeeriumi I korruse saalis (Narva mnt 7a, Tallinn) projekti „Eesti merealade loodusväärtuste inventeerimine ja seiremetoodika väljatöötamine – NEMA“ avaüritus, mille eesmärk on tutvustada projekti kavandatud tegevusi ja oodatavaid tulemusi ning arutada tegevusplaani huvirühmadega. Projekt tegeleb merepõhja elupaikade, merelindude ja viigerhüljeste leviku täpsustamise, seisundi hindamise ning seiremetoodika väljatöötamisega Eesti majandusvööndis ja territoriaalmeres. Projekti viib ellu Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituut koos partneritega (Eesti Maaülikool, MTÜ ProMare ja MTÜ Balti Keskkonnafoorum Eestist ning GRID-Arendal  Norrast) juulist 2014 kuni aprillini 2016. Toetajad: Euroopa Majanduspiirkonna finantsmehhanism ja Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainfo: TÜ EMI kodulehelt www.sea.ee

Georg Martin, projekti juhtekspert, TÜ Eesti Mereinstituut, georg.martin@ut.ee, 516 3943

Osalemisest palun teada anda Merle Kurisele, merle.kuris@bef.ee, 56203864
 

 

Neljapäeval kell 18.00 toimub Loodusmuuseumis Öökulli akadeemia loodusõhtu, kus esineb Valdur Mikita loenguga "Mõtisklusi seentest". Loodusõhtul räägitakse, miks me tegelikult seenel käime ning käsitletakse kirjanduslik-topograafilisi mõtteid eestlaste seenemeelsusest.

Lisainfo: Agnes Karlson, loodushariduse arenduse spetsialist, agnes@loodusmuuseum.ee,  53731799.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.